Impressionism (19. sajandi lõpp)

ÜLDINE:
 • 1860-ndatel ei olnud osa noori Prantsuse kunstnikest rahul ametliku, akademistliku kunstiga. Nad arvasid, et see on liialt kuiv ega anna reaalselt edasi tegelikkust. (http://kunstiabi.weebly.com/impressionism.html)
 • Eelkõige olid nad huvitatud hetkemuljete ja vahelduvate valgusefektidejäädvustamisest. (http://kunstiabi.weebly.com/impressionism.html)
 • Maaliti väikeste kiirete pintslilöökidega. Tekkinud erineva pikkuse ja laiusega pintslijoontest sündis värvikontrastidega natuke mosaiigitaoline pind. (http://kunstiabi.weebly.com/impressionism.html)
 • Impressionistid jäädvustasid justkui juhuslikke lõike ümbritsevast. Võis ka juhtuda, et inimene või ese oli jäänud pildiserva poolikult, nagu poleks maalile ära mahtunud. (http://kunstiabi.weebly.com/impressionism.html)

MAALIKUNST:
 • CLAUDE MONET
  * Valguse muutumise jäädvustamine. (http://vana.verska.ee/kool/Opetus/Kunstiopetus/Romantism_realism_impressionism.pdf)

  "Heinakuhjad"

  "Roueni katedraal"

  "Impressioon. Tõusev päike"
 • CAMILLE PISARRO
  * Rahvarohked Pariisi bulvarid.
   “Itaallaste bulvar, hommik, päikesepaiste” (http://vana.verska.ee/kool/Opetus/Kunstiopetus/Romantism_realism_impressionism.pdf)
 • AUGUSTE RENOIR
  * Läbi puudelehestiku paistva valguse kujutamine. (http://vana.verska.ee/kool/Opetus/Kunstiopetus/Romantism_realism_impressionism.pdf)

  “Kiik" (Kunstnikud parkides aega veetmas)

  "Moulin de la Galette" (Pariisi pidustused)
 • EDGAR DEGAS
  * Keerukate liigutuste tabamine: baleriinid. Kasutas pastellkriite. (http://vana.verska.ee/kool/Opetus/Kunstiopetus/Romantism_realism_impressionism.pdf)

  “Täht ehk tantsijatar laval”

  "Helesinised tantsijannad"

  "Hobuste võiduajamine"
Eestis:
A. LAIKMAA
* Impressionistlikud mõjutused. (http://vana.verska.ee/kool/Opetus/Kunstiopetus/Romantism_realism_impressionism.pdf)

“Marie Underi portree”

P. BURMAN


SKULPTUUR
 • AUGUSTE RODIN (1840-1917)
  * Rodini skulptuuridel on maaliline üldilme ja varjundirohke pinnatöötlus, ertit pronksist teostes. Peale pronksi kasutas ta ka marmorit. Rodin armastas kujutada inimese tundeid.
  Keeruliste liigutuste tabamine on Rodin´i kunstis tihti väga veenev (http://www.tdl.ee/~anu/kunstiajalugu/impressionism.htm)
  * Rodin mõjutas skulptuuri arenemist Euroopas ligi paarikümne aasta vältel. (http://www.tdl.ee/~anu/kunstiajalugu/impressionism.htm)

  "Calais kodanikud"

  "Mõtleja "

  "Suudlus"

  "Põrguväravad"

 • Edgar Degas (1834-1917)
 • * Kui Degas nägemine halvenes ja muutis maalimise võimatuks, hakkas ta taas tegelema pisiplastikaga. (http://kunstiabi.weebly.com/edgar-degas.html)
  * Ta modelleeris väikeseid hobuseid ja baleriine vahast ja savist, misjärel valas nad pronksi. (http://kunstiabi.weebly.com/edgar-degas.html)
  Picture
  Picture
  "14-aastane tantsija"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar